Pronunciation: /ˈløːy̯m̩/
verb
Syllabication: lö·men
[1]
peripheral vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
lömen
past participle:
löömt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik lööm
du löömst
he/se/dat löömt
wi löömt
ji löömt
se löömt
past:
ik lööm
du löömst
he/se/dat lööm
wi lömen
ji lömen
se lömen
perfect:
ik heff löömt
du hest löömt
he/se/dat hett löömt
wi hebbt löömt
ji hebbt löömt
se hebbt löömt
conjunctive:
ik lööm
du löömst
he/se/dat lööm
wi lömen
ji lömen
se lömen
imperative:
lööm!
löömt!