twei­hau­en in Low German

Pronunciation: /ˈtvaɪ̯·haʊ̯·ən/
verb
Syllabication: twei·hau·en
[1]
advanced vocabulary
Examples:

Verbforms:

infinitive:
tweihauen
past participle:
tweihaut
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik hau twei
du haust twei
he/se/dat haut twei
wi haut twei
ji haut twei
se haut twei
past:
ik hau twei
du haust twei
he/se/dat hau twei
wi haun twei
ji haun twei
se haun twei
perfect:
ik heff tweihaut
du hest tweihaut
he/se/dat hett tweihaut
wi hebbt tweihaut
ji hebbt tweihaut
se hebbt tweihaut
conjunctive:
ik hau twei
du haust twei
he/se/dat hau twei
wi haun twei
ji haun twei
se haun twei
imperative:
hau twei!
haut twei!

Etymology:

Compound word constructed from: twei + hauen