üm­fül­len in Low German

Pronunciation: /ˈʏm·fʏln̩/
verb
Syllabication: üm·fül·len

Verbforms:

infinitive:
ümfüllen
past participle:
ümfüllt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik füll üm
du füllst üm
he/se/dat füllt üm
wi füllt üm
ji füllt üm
se füllt üm
past:
ik füll üm
du füllst üm
he/se/dat füll üm
wi füllen üm
ji füllen üm
se füllen üm
perfect:
ik heff ümfüllt
du hest ümfüllt
he/se/dat hett ümfüllt
wi hebbt ümfüllt
ji hebbt ümfüllt
se hebbt ümfüllt
conjunctive:
ik füll üm
du füllst üm
he/se/dat füll üm
wi füllen üm
ji füllen üm
se füllen üm
imperative:
füll üm!
füllt üm!

Etymology:

Compound word constructed from: üm + füllen