üm­fül­len op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈʏm·fʏln̩/
Verb
Sülven: üm·fül·len
[1]
Opbowoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
ümfüllen
PPP:
ümfüllt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik füll üm
du füllst üm
he/se/dat füllt üm
wi füllt üm
ji füllt üm
se füllt üm
Vergangen Tiet:
ik füll üm
du füllst üm
he/se/dat füll üm
wi füllen üm
ji füllen üm
se füllen üm
Perfekt:
ik heff ümfüllt
du hest ümfüllt
he/se/dat hett ümfüllt
wi hebbt ümfüllt
ji hebbt ümfüllt
se hebbt ümfüllt
Kunjunktiv:
ik füll üm
du füllst üm
he/se/dat füll üm
wi füllen üm
ji füllen üm
se füllen üm
Imperativ:
füll üm!
füllt üm!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: üm + füllen