dal­glie­den in Low German

Pronunciation: /ˈdɔːlˌɡliːdn̩/
verb
Syllabication: dal·glie·den
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
dalglieden
past participle:
dalgleden
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik glied dal
du gliddst dal
he/se/dat gliddt dal
wi gliedt dal
ji gliedt dal
se gliedt dal
past:
ik gleed dal
du gleedst dal
he/se/dat gleed dal
wi gleden dal
ji gleden dal
se gleden dal
perfect:
ik bün dalgleden
du büst dalgleden
he/se/dat is dalgleden
wi sünd dalgleden
ji sünd dalgleden
se sünd dalgleden
conjunctive:
ik gleed dal
du gleedst dal
he/se/dat gleed dal
wi gleden dal
ji gleden dal
se gleden dal
imperative:
glied dal!
gliedt dal!

Etymology:

Compound word constructed from: dal + glieden