an­fo­dern in Low German

Pronunciation: /ˈanˌfɔu̯·dɐn/
verb
Syllabication: an·fo·dern
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
anfodern
past participle:
anfodert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik foder an
du foderst an
he/se/dat fodert an
wi fodert an
ji fodert an
se fodert an
past:
ik foder an
du foderst an
he/se/dat foder an
wi fodern an
ji fodern an
se fodern an
perfect:
ik heff anfodert
du hest anfodert
he/se/dat hett anfodert
wi hebbt anfodert
ji hebbt anfodert
se hebbt anfodert
conjunctive:
ik foder an
du foderst an
he/se/dat foder an
wi fodern an
ji fodern an
se fodern an
imperative:
foder an!
fodert an!

Etymology:

Compound word constructed from: an + fodern