an­fo­dern op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈanˌfɔu̯·dɐn/
Verb
Sülven: an·fo·dern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
anfodern
PPP:
anfodert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik foder an
du foderst an
he/se/dat fodert an
wi fodert an
ji fodert an
se fodert an
Vergangen Tiet:
ik foder an
du foderst an
he/se/dat foder an
wi fodern an
ji fodern an
se fodern an
Perfekt:
ik heff anfodert
du hest anfodert
he/se/dat hett anfodert
wi hebbt anfodert
ji hebbt anfodert
se hebbt anfodert
Kunjunktiv:
ik foder an
du foderst an
he/se/dat foder an
wi fodern an
ji fodern an
se fodern an
Imperativ:
foder an!
fodert an!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: an + fodern