ö­ren in Low German

Pronunciation: /ˈøːy̯·ɾən/
verb
Syllabication: ö·ren
[1]
peripheral vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
ö­ren
past participle:
öört
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik öör
du öörst
he/se/dat öört
wi öört
ji öört
se öört
past:
ik öör
du öörst
he/se/dat öör
wi ö­ren
ji ö­ren
se ö­ren
perfect:
ik heff öört
du hest öört
he/se/dat hett öört
wi hebbt öört
ji hebbt öört
se hebbt öört
conjunctive:
ik öör
du öörst
he/se/dat öör
wi ö­ren
ji ö­ren
se ö­ren
imperative:
öör!
öört!

Etymology:

Word derived from: Oort