ö­ren op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈøːy̯·ɾən/
Verb
Sülven: ö·ren
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
ö­ren
PPP:
öört
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik öör
du öörst
he/se/dat öört
wi öört
ji öört
se öört
Vergangen Tiet:
ik öör
du öörst
he/se/dat öör
wi ö­ren
ji ö­ren
se ö­ren
Perfekt:
ik heff öört
du hest öört
he/se/dat hett öört
wi hebbt öört
ji hebbt öört
se hebbt öört
Kunjunktiv:
ik öör
du öörst
he/se/dat öör
wi ö­ren
ji ö­ren
se ö­ren
Imperativ:
öör!
öört!

Etymologie:

Woort afleidt von: Oort