la­schen in Low German

Pronunciation: /ˈlaʃn̩/
verb
Syllabication: la·schen
[1]
peripheral vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
laschen
past participle:
lascht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik lasch
du laschst
he/se/dat lascht
wi lascht
ji lascht
se lascht
past:
ik lasch
du laschst
he/se/dat lasch
wi laschen
ji laschen
se laschen
perfect:
ik heff lascht
du hest lascht
he/se/dat hett lascht
wi hebbt lascht
ji hebbt lascht
se hebbt lascht
conjunctive:
ik lasch
du laschst
he/se/dat lasch
wi laschen
ji laschen
se laschen
imperative:
lasch!
lascht!

Etymology:

Word derived from: Lasch