vö­ran­ka­men in Low German

Pronunciation: /ˈføː·ɾˌan·kɔːm̩/
verb
Syllabication: vö·ran·ka·men
[1]
advanced vocabulary
Examples:

Verbforms:

infinitive:
vörankamen
past participle:
vörankamen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik kaam vöran
du kummst vöran
he/se/dat kummt vöran
wi kaamt vöran
ji kaamt vöran
se kaamt vöran
past:
ik keem vöran
du keemst vöran
he/se/dat keem vöran
wi kemen vöran
ji kemen vöran
se kemen vöran
perfect:
ik bün vörankamen
du büst vörankamen
he/se/dat is vörankamen
wi sünd vörankamen
ji sünd vörankamen
se sünd vörankamen
conjunctive:
ik keem vöran
du keemst vöran
he/se/dat keem vöran
wi kemen vöran
ji kemen vöran
se kemen vöran
imperative:
kaam vöran!
kaamt vöran!
infinitive:
vörankamen
past participle:
vörankamen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik kumm vöran
du kummst vöran
he/se/dat kummt vöran
wi kaamt vöran
ji kaamt vöran
se kaamt vöran
past:
ik keem vöran
du keemst vöran
he/se/dat keem vöran
wi kemen vöran
ji kemen vöran
se kemen vöran
perfect:
ik bün vörankamen
du büst vörankamen
he/se/dat is vörankamen
wi sünd vörankamen
ji sünd vörankamen
se sünd vörankamen
conjunctive:
ik keem vöran
du keemst vöran
he/se/dat keem vöran
wi kemen vöran
ji kemen vöran
se kemen vöran
imperative:
kaam vöran!
kaamt vöran!

Etymology:

Compound word constructed from: vöran + kamen