qua­ckeln in Low German

Pronunciation: /ˈkva·kəln/
verb
Syllabication: qua·ckeln
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
licht dorher snacken

Verbforms:

infinitive:
qua­ckeln
past participle:
qua­ckelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik qua­ckel
du qua­ckelst
he/se/dat qua­ckelt
wi qua­ckelt
ji qua­ckelt
se qua­ckelt
past:
ik qua­ckel
du qua­ckelst
he/se/dat qua­ckel
wi qua­ckeln
ji qua­ckeln
se qua­ckeln
perfect:
ik heff qua­ckelt
du hest qua­ckelt
he/se/dat hett qua­ckelt
wi hebbt qua­ckelt
ji hebbt qua­ckelt
se hebbt qua­ckelt
conjunctive:
ik qua­ckel
du qua­ckelst
he/se/dat qua­ckel
wi qua­ckeln
ji qua­ckeln
se qua­ckeln
imperative:
qua­ckel!
qua­ckelt!