qua­ckeln auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈkva·kəln/
Verb
Silbentrennung: qua·ckeln
[1]
Aufbauwortschatz

Verbformen:

Infinitiv:
quackeln
Partizip Perfekt:
quackelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik quackel
du quackelst
he/se/dat quackelt
wi quackelt
ji quackelt
se quackelt
Imperfekt:
ik quackel
du quackelst
he/se/dat quackel
wi quackeln
ji quackeln
se quackeln
Perfekt:
ik heff quackelt
du hest quackelt
he/se/dat hett quackelt
wi hebbt quackelt
ji hebbt quackelt
se hebbt quackelt
Konjunktiv:
ik quackel
du quackelst
he/se/dat quackel
wi quackeln
ji quackeln
se quackeln
Imperativ:
quackel!
quackelt!