ut­star­ven in Low German

Pronunciation: /ˈuːtˌsta͡ɐm̩/
verb
Syllabication: ut·star·ven
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
utstarven
past participle:
utstorven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik starv ut
du starvst ut
he/se/dat starvt ut
wi starvt ut
ji starvt ut
se starvt ut
past:
ik storv ut
du storvst ut
he/se/dat storv ut
wi storven ut
ji storven ut
se storven ut
perfect:
ik bün utstorven
du büst utstorven
he/se/dat is utstorven
wi sünd utstorven
ji sünd utstorven
se sünd utstorven
conjunctive:
ik storv ut
du storvst ut
he/se/dat storv ut
wi storven ut
ji storven ut
se storven ut
imperative:
starv ut!
starvt ut!

Etymology:

Compound word constructed from: ut + starven