ut­star­ven op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈuːtˌsta͡ɐm̩/
Verb
Sülven: ut·star·ven
[1]
Opbowoortschatt
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
utstarven
PPP:
utstorven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik starv ut
du starvst ut
he/se/dat starvt ut
wi starvt ut
ji starvt ut
se starvt ut
Vergangen Tiet:
ik storv ut
du storvst ut
he/se/dat storv ut
wi storven ut
ji storven ut
se storven ut
Perfekt:
ik bün utstorven
du büst utstorven
he/se/dat is utstorven
wi sünd utstorven
ji sünd utstorven
se sünd utstorven
Kunjunktiv:
ik storv ut
du storvst ut
he/se/dat storv ut
wi storven ut
ji storven ut
se storven ut
Imperativ:
starv ut!
starvt ut!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ut + starven