ver­sche­len in Low German

Pronunciation: /fəɾˈʃɛːln̩/
verb
Syllabication: ver·sche·len

Verbforms:

infinitive:
ver­sche­len
past participle:
ver­scheelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik ver­scheel
du ver­scheelst
he/se/dat ver­scheelt
wi ver­scheelt
ji ver­scheelt
se ver­scheelt
past:
ik ver­scheel
du ver­scheelst
he/se/dat ver­scheel
wi ver­sche­len
ji ver­sche­len
se ver­sche­len
perfect:
ik heff ver­scheelt
du hest ver­scheelt
he/se/dat hett ver­scheelt
wi hebbt ver­scheelt
ji hebbt ver­scheelt
se hebbt ver­scheelt
conjunctive:
ik ver­scheel
du ver­scheelst
he/se/dat ver­scheel
wi ver­sche­len
ji ver­sche­len
se ver­sche­len
imperative:
ver­scheel!
ver­scheelt!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + schelen