spin­ti­se­ren in Low German

Pronunciation: /spɪn·tɪˈsɛː·ɾən/
verb
Syllabication: spin·ti·se·ren
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
spintiseren
past participle:
spintiseert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik spintiseer
du spintiseerst
he/se/dat spintiseert
wi spintiseert
ji spintiseert
se spintiseert
past:
ik spintiseer
du spintiseerst
he/se/dat spintiseer
wi spintiseren
ji spintiseren
se spintiseren
perfect:
ik heff spintiseert
du hest spintiseert
he/se/dat hett spintiseert
wi hebbt spintiseert
ji hebbt spintiseert
se hebbt spintiseert
conjunctive:
ik spintiseer
du spintiseerst
he/se/dat spintiseer
wi spintiseren
ji spintiseren
se spintiseren
imperative:
spintiseer!
spintiseert!

Etymology:

Word derived from: -eer