spin­ti­se­ren in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /spɪn·tɪˈsɛː·ɾən/
werkwoord
Afbreking: spin·ti·se·ren
[1]
geavanceerde woordenschat

Werkwoordvormen:

infinitief:
spintiseren
voltooid deelwoord:
spintiseert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik spintiseer
du spintiseerst
he/se/dat spintiseert
wi spintiseert
ji spintiseert
se spintiseert
verleden:
ik spintiseer
du spintiseerst
he/se/dat spintiseer
wi spintiseren
ji spintiseren
se spintiseren
voltooid:
ik heff spintiseert
du hest spintiseert
he/se/dat hett spintiseert
wi hebbt spintiseert
ji hebbt spintiseert
se hebbt spintiseert
conjunctief:
ik spintiseer
du spintiseerst
he/se/dat spintiseer
wi spintiseren
ji spintiseren
se spintiseren
imperatief:
spintiseer!
spintiseert!

Etymologie:

Woord afleidt van: -eer