spin­ti­se­ren auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /spɪn·tɪˈsɛː·ɾən/
Verb
Silbentrennung: spin·ti·se·ren
[1]
Aufbauwortschatz

Verbformen:

Infinitiv:
spintiseren
Partizip Perfekt:
spintiseert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik spintiseer
du spintiseerst
he/se/dat spintiseert
wi spintiseert
ji spintiseert
se spintiseert
Imperfekt:
ik spintiseer
du spintiseerst
he/se/dat spintiseer
wi spintiseren
ji spintiseren
se spintiseren
Perfekt:
ik heff spintiseert
du hest spintiseert
he/se/dat hett spintiseert
wi hebbt spintiseert
ji hebbt spintiseert
se hebbt spintiseert
Konjunktiv:
ik spintiseer
du spintiseerst
he/se/dat spintiseer
wi spintiseren
ji spintiseren
se spintiseren
Imperativ:
spintiseer!
spintiseert!

Etymologie:

Wort abgeleitet von: -eer