quar­ken in Low German

Pronunciation: /ˈkva͡ɐkn̩/ 🔊︎
verb
Syllabication: quar·ken
[1]
advanced vocabulary
Examples:

Verbforms:

infinitive:
quarken
past participle:
quarkt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik quark
du quarkst
he/se/dat quarkt
wi quarkt
ji quarkt
se quarkt
past:
ik quark
du quarkst
he/se/dat quark
wi quarken
ji quarken
se quarken
perfect:
ik heff quarkt
du hest quarkt
he/se/dat hett quarkt
wi hebbt quarkt
ji hebbt quarkt
se hebbt quarkt
conjunctive:
ik quark
du quarkst
he/se/dat quark
wi quarken
ji quarken
se quarken
imperative:
quark!
quarkt!