tu­scheln in Low German

Pronunciation: /ˈtʊ·ʃəln/
verb
Syllabication: tu·scheln
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
tuscheln
past participle:
tuschelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik tuschel
du tuschelst
he/se/dat tuschelt
wi tuschelt
ji tuschelt
se tuschelt
past:
ik tuschel
du tuschelst
he/se/dat tuschel
wi tuscheln
ji tuscheln
se tuscheln
perfect:
ik heff tuschelt
du hest tuschelt
he/se/dat hett tuschelt
wi hebbt tuschelt
ji hebbt tuschelt
se hebbt tuschelt
conjunctive:
ik tuschel
du tuschelst
he/se/dat tuschel
wi tuscheln
ji tuscheln
se tuscheln
imperative:
tuschel!
tuschelt!