tu­scheln in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈtʊ·ʃəln/
werkwoord
Afbreking: tu·scheln
[1]
geavanceerde woordenschat

Werkwoordvormen:

infinitief:
tuscheln
voltooid deelwoord:
tuschelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik tuschel
du tuschelst
he/se/dat tuschelt
wi tuschelt
ji tuschelt
se tuschelt
verleden:
ik tuschel
du tuschelst
he/se/dat tuschel
wi tuscheln
ji tuscheln
se tuscheln
voltooid:
ik heff tuschelt
du hest tuschelt
he/se/dat hett tuschelt
wi hebbt tuschelt
ji hebbt tuschelt
se hebbt tuschelt
conjunctief:
ik tuschel
du tuschelst
he/se/dat tuschel
wi tuscheln
ji tuscheln
se tuscheln
imperatief:
tuschel!
tuschelt!