tu­scheln op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈtʊ·ʃəln/
Verb
Sülven: tu·scheln
[1]
Opbowoortschatt
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
tuscheln
PPP:
tuschelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik tuschel
du tuschelst
he/se/dat tuschelt
wi tuschelt
ji tuschelt
se tuschelt
Vergangen Tiet:
ik tuschel
du tuschelst
he/se/dat tuschel
wi tuscheln
ji tuscheln
se tuscheln
Perfekt:
ik heff tuschelt
du hest tuschelt
he/se/dat hett tuschelt
wi hebbt tuschelt
ji hebbt tuschelt
se hebbt tuschelt
Kunjunktiv:
ik tuschel
du tuschelst
he/se/dat tuschel
wi tuscheln
ji tuscheln
se tuscheln
Imperativ:
tuschel!
tuschelt!