swen­ken op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsvɛnkn̩/
Verb
Sülven: swen·ken
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
swen­ken
PPP:
swenkt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik swenk
du swenkst
he/se/dat swenkt
wi swenkt
ji swenkt
se swenkt
Vergangen Tiet:
ik swenk
du swenkst
he/se/dat swenk
wi swen­ken
ji swen­ken
se swen­ken
Perfekt:
ik heff swenkt
du hest swenkt
he/se/dat hett swenkt
wi hebbt swenkt
ji hebbt swenkt
se hebbt swenkt
Kunjunktiv:
ik swenk
du swenkst
he/se/dat swenk
wi swen­ken
ji swen­ken
se swen­ken
Imperativ:
swenk!
swenkt!