rapp­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɾapsn̩/
Verb
Sülven: rapp·sen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
rapp­sen
PPP:
rapst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik rapp­s
du rapst
he/se/dat rapst
wi rapst
ji rapst
se rapst
Vergangen Tiet:
ik rapp­s
du rapst
he/se/dat rapp­s
wi rapp­sen
ji rapp­sen
se rapp­sen
Perfekt:
ik heff rapst
du hest rapst
he/se/dat hett rapst
wi hebbt rapst
ji hebbt rapst
se hebbt rapst
Kunjunktiv:
ik rapp­s
du rapst
he/se/dat rapp­s
wi rapp­sen
ji rapp­sen
se rapp­sen
Imperativ:
rapp­s!
rapst!