til­lern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈtɪ·lɐn/
Verb
Sülven: til·lern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
til­lern
PPP:
til­lert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik til­ler
du til­lerst
he/se/dat til­lert
wi til­lert
ji til­lert
se til­lert
Vergangen Tiet:
ik til­ler
du til­lerst
he/se/dat til­ler
wi til­lern
ji til­lern
se til­lern
Perfekt:
ik heff til­lert
du hest til­lert
he/se/dat hett til­lert
wi hebbt til­lert
ji hebbt til­lert
se hebbt til­lert
Kunjunktiv:
ik til­ler
du til­lerst
he/se/dat til­ler
wi til­lern
ji til­lern
se til­lern
Imperativ:
til­ler!
til­lert!