pö­kern op Plattdüütsch

Identische Wöör ››› pokern ❔︎ pokern ❔︎
Utspraak op Platt: /ˈpøːy̯·kɐn/
Verb
Sülven: pö·kern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
pökern
PPP:
pökert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik pöker
du pökerst
he/se/dat pökert
wi pökert
ji pökert
se pökert
Vergangen Tiet:
ik pöker
du pökerst
he/se/dat pöker
wi pökern
ji pökern
se pökern
Perfekt:
ik heff pökert
du hest pökert
he/se/dat hett pökert
wi hebbt pökert
ji hebbt pökert
se hebbt pökert
Kunjunktiv:
ik pöker
du pökerst
he/se/dat pöker
wi pökern
ji pökern
se pökern
Imperativ:
pöker!
pökert!