schrau­len op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈʃɾaʊ̯ln̩/
Verb
Sülven: schrau·len
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
schraulen
PPP:
schrault
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik schraul
du schraulst
he/se/dat schrault
wi schrault
ji schrault
se schrault
Vergangen Tiet:
ik schraul
du schraulst
he/se/dat schraul
wi schraulen
ji schraulen
se schraulen
Perfekt:
ik heff schrault
du hest schrault
he/se/dat hett schrault
wi hebbt schrault
ji hebbt schrault
se hebbt schrault
Kunjunktiv:
ik schraul
du schraulst
he/se/dat schraul
wi schraulen
ji schraulen
se schraulen
Imperativ:
schraul!
schrault!