jau­len op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈjaʊ̯ln̩/
Verb
Sülven: jau·len
[1]
Opbowoortschatt
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
jaulen
PPP:
jault
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik jaul
du jaulst
he/se/dat jault
wi jault
ji jault
se jault
Vergangen Tiet:
ik jaul
du jaulst
he/se/dat jaul
wi jaulen
ji jaulen
se jaulen
Perfekt:
ik heff jault
du hest jault
he/se/dat hett jault
wi hebbt jault
ji hebbt jault
se hebbt jault
Kunjunktiv:
ik jaul
du jaulst
he/se/dat jaul
wi jaulen
ji jaulen
se jaulen
Imperativ:
jaul!
jault!