swo­jen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsvɔu̯jn̩/
Verb
Sülven: swo·jen
[1]
Randwoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
swo­jen
PPP:
swoojt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik swooj
du swoojst
he/se/dat swoojt
wi swoojt
ji swoojt
se swoojt
Vergangen Tiet:
ik swooj
du swoojst
he/se/dat swooj
wi swo­jen
ji swo­jen
se swo­jen
Perfekt:
ik heff swoojt
du hest swoojt
he/se/dat hett swoojt
wi hebbt swoojt
ji hebbt swoojt
se hebbt swoojt
Kunjunktiv:
ik swooj
du swoojst
he/se/dat swooj
wi swo­jen
ji swo­jen
se swo­jen
Imperativ:
swooj!
swoojt!