bab­beln op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈba·bəln/
Verb
Sülven: bab·beln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
babbeln
PPP:
babbelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik babbel
du babbelst
he/se/dat babbelt
wi babbelt
ji babbelt
se babbelt
Vergangen Tiet:
ik babbel
du babbelst
he/se/dat babbel
wi babbeln
ji babbeln
se babbeln
Perfekt:
ik heff babbelt
du hest babbelt
he/se/dat hett babbelt
wi hebbt babbelt
ji hebbt babbelt
se hebbt babbelt
Kunjunktiv:
ik babbel
du babbelst
he/se/dat babbel
wi babbeln
ji babbeln
se babbeln
Imperativ:
babbel!
babbelt!

Etymologie:

Woort afleidt von: Babbel