Utspraak op Platt: /ˈsnakn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: sna·cken
[1]
Grundwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:
Wi hebbt en ganzen Stoot snackt.
Se snackt ok Sweedsch!

Verbformen:

Infinitiv:
snacken
PPP:
snackt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik snack
du snackst
he/se/dat snackt
wi snackt
ji snackt
se snackt
Vergangen Tiet:
ik snack
du snackst
he/se/dat snack
wi snacken
ji snacken
se snacken
Perfekt:
ik heff snackt
du hest snackt
he/se/dat hett snackt
wi hebbt snackt
ji hebbt snackt
se hebbt snackt
Kunjunktiv:
ik snack
du snackst
he/se/dat snack
wi snacken
ji snacken
se snacken
Imperativ:
snack!
snackt!