ver­let­ten op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /fəɾˈlɛtn̩/
Verb
Sülven: ver·let·ten
[1]
Opbowoortschatt
sik ~
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
verletten
PPP:
verlett
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik verlett
du verlettst
he/se/dat verlett
wi verlett
ji verlett
se verlett
Vergangen Tiet:
ik verlett
du verlettst
he/se/dat verlett
wi verletten
ji verletten
se verletten
Perfekt:
ik heff verlett
du hest verlett
he/se/dat hett verlett
wi hebbt verlett
ji hebbt verlett
se hebbt verlett
Kunjunktiv:
ik verlett
du verlettst
he/se/dat verlett
wi verletten
ji verletten
se verletten
Imperativ:
verlett!
verlett!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ver- + letten