let­ten op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈlɛtn̩/
Verb
Sülven: let·ten
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
letten
PPP:
lett
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik lett
du lettst
he/se/dat lett
wi lett
ji lett
se lett
Vergangen Tiet:
ik lett
du lettst
he/se/dat lett
wi letten
ji letten
se letten
Perfekt:
ik heff lett
du hest lett
he/se/dat hett lett
wi hebbt lett
ji hebbt lett
se hebbt lett
Kunjunktiv:
ik lett
du lettst
he/se/dat lett
wi letten
ji letten
se letten
Imperativ:
lett!
lett!