vull­stop­pen op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈfʊlˌstɔpm̩/
Verb
Sülven: vull·stop·pen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
vullstoppen
PPP:
vullstoppt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik stopp vull
du stoppst vull
he/se/dat stoppt vull
wi stoppt vull
ji stoppt vull
se stoppt vull
Vergangen Tiet:
ik stopp vull
du stoppst vull
he/se/dat stopp vull
wi stoppen vull
ji stoppen vull
se stoppen vull
Perfekt:
ik heff vullstoppt
du hest vullstoppt
he/se/dat hett vullstoppt
wi hebbt vullstoppt
ji hebbt vullstoppt
se hebbt vullstoppt
Kunjunktiv:
ik stopp vull
du stoppst vull
he/se/dat stopp vull
wi stoppen vull
ji stoppen vull
se stoppen vull
Imperativ:
stopp vull!
stoppt vull!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: vull + stoppen