ma­ken op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈmɔːkn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: ma·ken
[1]
Grundwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
=
make
düütsch:
=
machen

Verbformen:

Infinitiv:
ma­ken
PPP:
maakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik maak
du maakst
he/se/dat maakt
wi maakt
ji maakt
se maakt
Vergangen Tiet:
ik möök
du möökst
he/se/dat möök
wi mö­ken
ji mö­ken
se mö­ken
Perfekt:
ik heff maakt
du hest maakt
he/se/dat hett maakt
wi hebbt maakt
ji hebbt maakt
se hebbt maakt
Kunjunktiv:
ik möök
du möökst
he/se/dat möök
wi mö­ken
ji mö­ken
se mö­ken
Imperativ:
maak!
maakt!