wra­len op Plattdüütsch

Identische Wöör ››› wralen ❔︎
Utspraak op Platt: /ˈvɾɔːln̩/
Verb
Sülven: wra·len
[1]
Randwoortschatt
sik ~
plattdüütsch:
düütsch:
Bispelen:
De Peer wraalt sik op de Weid.

Verbformen:

Infinitiv:
wralen
PPP:
wraalt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wraal
du wraalst
he/se/dat wraalt
wi wraalt
ji wraalt
se wraalt
Vergangen Tiet:
ik wraal
du wraalst
he/se/dat wraal
wi wralen
ji wralen
se wralen
Perfekt:
ik heff wraalt
du hest wraalt
he/se/dat hett wraalt
wi hebbt wraalt
ji hebbt wraalt
se hebbt wraalt
Kunjunktiv:
ik wraal
du wraalst
he/se/dat wraal
wi wralen
ji wralen
se wralen
Imperativ:
wraal!
wraalt!