ie­len op Plattdüütsch

Utspraak: /iːln̩/
Verb
Sülven: ie·len
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:
=
eilen

Verbformen:

Infinitiv:
ie­len
PPP:
ielt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik iel
du ielst
he/se/dat ielt
wi ielt
ji ielt
se ielt
Vergangen Tiet:
ik iel
du ielst
he/se/dat iel
wi ie­len
ji ie­len
se ie­len
Perfekt:
ik bün ielt
du büst ielt
he/se/dat is ielt
wi sünd ielt
ji sünd ielt
se sünd ielt
Kunjunktiv:
ik iel
du ielst
he/se/dat iel
wi ie­len
ji ie­len
se ie­len
Imperativ:
iel!
ielt!