na­swor­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈnɔːˌsvɔ͡ɐm̩/
Verb
Sülven: na·swor·men
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
na­swor­men
PPP:
na­swormt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik sworm na
du swormst na
he/se/dat swormt na
wi swormt na
ji swormt na
se swormt na
Vergangen Tiet:
ik sworm na
du swormst na
he/se/dat sworm na
wi swor­men na
ji swor­men na
se swor­men na
Perfekt:
ik heff na­swormt
du hest na­swormt
he/se/dat hett na­swormt
wi hebbt na­swormt
ji hebbt na­swormt
se hebbt na­swormt
Kunjunktiv:
ik sworm na
du swormst na
he/se/dat sworm na
wi swor­men na
ji swor­men na
se swor­men na
Imperativ:
sworm na!
swormt na!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: na + swormen