kun­dem­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkʊnˌdɛm̩/
Verb
Sülven: kun·dem·men
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kun­dem­men
PPP:
kon­demm­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kon­demm
du kon­demm­st
he/se/dat kon­demm­t
wi kon­demm­t
ji kon­demm­t
se kon­demm­t
Vergangen Tiet:
ik kon­demm
du kon­demm­st
he/se/dat kon­demm
wi kon­dem­men
ji kon­dem­men
se kon­dem­men
Perfekt:
ik heff kon­demm­t
du hest kon­demm­t
he/se/dat hett kon­demm­t
wi hebbt kon­demm­t
ji hebbt kon­demm­t
se hebbt kon­demm­t
Kunjunktiv:
ik kon­demm
du kon­demm­st
he/se/dat kon­demm
wi kon­dem­men
ji kon­dem­men
se kon­dem­men
Imperativ:
kon­demm!
kon­demm­t!

Etymologie:

Woort afleidt von: kun-