quet­schen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkvɛtʃn̩/
Verb
Sülven: quet·schen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
quet­schen
PPP:
quetscht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik quetsch
du quetschst
he/se/dat quetscht
wi quetscht
ji quetscht
se quetscht
Vergangen Tiet:
ik quetsch
du quetschst
he/se/dat quetsch
wi quet­schen
ji quet­schen
se quet­schen
Perfekt:
ik heff quetscht
du hest quetscht
he/se/dat hett quetscht
wi hebbt quetscht
ji hebbt quetscht
se hebbt quetscht
Kunjunktiv:
ik quetsch
du quetschst
he/se/dat quetsch
wi quet­schen
ji quet­schen
se quet­schen
Imperativ:
quetsch!
quetscht!