vermul­schen op Plattdüütsch

Utspraak: /fəɾˈmʊlʃn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: ver·mul·schen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
vermodern, verfulen

Verbformen:

Infinitiv:
vermul­schen
PPP:
ve­r­mulscht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ve­r­mulsch
du ve­r­mulschst
he/se/dat ve­r­mulscht
wi ve­r­mulscht
ji ve­r­mulscht
se ve­r­mulscht
Vergangen Tiet:
ik ve­r­mulsch
du ve­r­mulschst
he/se/dat ve­r­mulsch
wi ve­r­mul­schen
ji ve­r­mul­schen
se ve­r­mul­schen
Perfekt:
ik bün ve­r­mulscht
du büst ve­r­mulscht
he/se/dat is ve­r­mulscht
wi sünd ve­r­mulscht
ji sünd ve­r­mulscht
se sünd ve­r­mulscht
Kunjunktiv:
ik ve­r­mulsch
du ve­r­mulschst
he/se/dat ve­r­mulsch
wi ve­r­mul­schen
ji ve­r­mul­schen
se ve­r­mul­schen
Imperativ:
ve­r­mulsch!
ve­r­mulscht!