we­hlen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈvɛːln̩/
Verb
Sülven: we·hlen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
twischen mehr utsöken
engelsch:
düütsch:
wählen

Verbformen:

Infinitiv:
we­hlen
PPP:
wählt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wähl
du wählst
he/se/dat wählt
wi wählt
ji wählt
se wählt
Vergangen Tiet:
ik wähl
du wählst
he/se/dat wähl
wi we­hlen
ji we­hlen
se we­hlen
Perfekt:
ik heff wählt
du hest wählt
he/se/dat hett wählt
wi hebbt wählt
ji hebbt wählt
se hebbt wählt
Kunjunktiv:
ik wähl
du wählst
he/se/dat wähl
wi we­hlen
ji we­hlen
se we­hlen
Imperativ:
wähl!
wählt!