klö­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkløːy̯m̩/
Verb
Sülven: klö·ven
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
Holt dördelen
engelsch:
=
cleave
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
klö­ven
PPP:
klöövt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik klööf
du klöövst
he/se/dat klöövt
wi klöövt
ji klöövt
se klöövt
Vergangen Tiet:
ik klööf
du klöövst
he/se/dat klööf
wi klö­ven
ji klö­ven
se klö­ven
Perfekt:
ik heff klöövt
du hest klöövt
he/se/dat hett klöövt
wi hebbt klöövt
ji hebbt klöövt
se hebbt klöövt
Kunjunktiv:
ik klööf
du klöövst
he/se/dat klööf
wi klö­ven
ji klö­ven
se klö­ven
Imperativ:
klööf!
klöövt!