la­cken op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈlakn̩/
Verb
Sülven: la·cken
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
Lack opdragen
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
lacken
PPP:
lackt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik lack
du lackst
he/se/dat lackt
wi lackt
ji lackt
se lackt
Vergangen Tiet:
ik lack
du lackst
he/se/dat lack
wi lacken
ji lacken
se lacken
Perfekt:
ik heff lackt
du hest lackt
he/se/dat hett lackt
wi hebbt lackt
ji hebbt lackt
se hebbt lackt
Kunjunktiv:
ik lack
du lackst
he/se/dat lack
wi lacken
ji lacken
se lacken
Imperativ:
lack!
lackt!

Etymologie:

Woort afleidt von: Lack