ma­keln op Plattdüütsch

Identische Wöör ››› mäkeln ❔︎
Utspraak op Platt: /ˈmɔː·kəln/
Verb
Sülven: ma·keln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
makeln
PPP:
makelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik makel
du makelst
he/se/dat makelt
wi makelt
ji makelt
se makelt
Vergangen Tiet:
ik makel
du makelst
he/se/dat makel
wi makeln
ji makeln
se makeln
Perfekt:
ik heff makelt
du hest makelt
he/se/dat hett makelt
wi hebbt makelt
ji hebbt makelt
se hebbt makelt
Kunjunktiv:
ik makel
du makelst
he/se/dat makel
wi makeln
ji makeln
se makeln
Imperativ:
makel!
makelt!