mä­keln op Plattdüütsch

Identische Wöör ››› makeln ❔︎
Utspraak op Platt: /ˈmɛː·kəln/
Verb
Sülven: mä·keln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
mäkeln
PPP:
mäkelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mäkel
du mäkelst
he/se/dat mäkelt
wi mäkelt
ji mäkelt
se mäkelt
Vergangen Tiet:
ik mäkel
du mäkelst
he/se/dat mäkel
wi mäkeln
ji mäkeln
se mäkeln
Perfekt:
ik heff mäkelt
du hest mäkelt
he/se/dat hett mäkelt
wi hebbt mäkelt
ji hebbt mäkelt
se hebbt mäkelt
Kunjunktiv:
ik mäkel
du mäkelst
he/se/dat mäkel
wi mäkeln
ji mäkeln
se mäkeln
Imperativ:
mäkel!
mäkelt!