kön­nen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkœn̩/ 🔊︎
Verb
Sülven: kön·nen
[1]
Grundwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
=
can
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kön­nen
PPP:
kun­nt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kann
du kan­nst
he/se/dat kann
wi kön­nt
ji kön­nt
se kön­nt
Vergangen Tiet:
ik kunn
du kun­nst
he/se/dat kunn
wi kun­nen
ji kun­nen
se kun­nen
Perfekt:
ik heff kun­nt
du hest kun­nt
he/se/dat hett kun­nt
wi hebbt kun­nt
ji hebbt kun­nt
se hebbt kun­nt
Kunjunktiv:
ik kunn
du kun­nst
he/se/dat kunn
wi kun­nen
ji kun­nen
se kun­nen
Imperativ:
könn!
kön­nt!