wrüm­meln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈvɾʏ·məln/
Verb
Sülven: wrüm·meln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
tohoopknudeln
düütsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
wrüm­meln
PPP:
wrüm­melt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wrüm­mel
du wrüm­melst
he/se/dat wrüm­melt
wi wrüm­melt
ji wrüm­melt
se wrüm­melt
Vergangen Tiet:
ik wrüm­mel
du wrüm­melst
he/se/dat wrüm­mel
wi wrüm­meln
ji wrüm­meln
se wrüm­meln
Perfekt:
ik heff wrüm­melt
du hest wrüm­melt
he/se/dat hett wrüm­melt
wi hebbt wrüm­melt
ji hebbt wrüm­melt
se hebbt wrüm­melt
Kunjunktiv:
ik wrüm­mel
du wrüm­melst
he/se/dat wrüm­mel
wi wrüm­meln
ji wrüm­meln
se wrüm­meln
Imperativ:
wrüm­mel!
wrüm­melt!