bub­beln op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈbʊ·bəln/
Verb
Sülven: bub·beln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
bubbeln
PPP:
bubbelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik bubbel
du bubbelst
he/se/dat bubbelt
wi bubbelt
ji bubbelt
se bubbelt
Vergangen Tiet:
ik bubbel
du bubbelst
he/se/dat bubbel
wi bubbeln
ji bubbeln
se bubbeln
Perfekt:
ik heff bubbelt
du hest bubbelt
he/se/dat hett bubbelt
wi hebbt bubbelt
ji hebbt bubbelt
se hebbt bubbelt
Kunjunktiv:
ik bubbel
du bubbelst
he/se/dat bubbel
wi bubbeln
ji bubbeln
se bubbeln
Imperativ:
bubbel!
bubbelt!